KURUMSAL

Hakkımızda


Vizyonumuz, Geleceğimiz

1982 yılında Türkiye lastik endüstrisine, lastik pişirme kalıpları ve yedek parça konusunda çözümler sunmak için Eyüp KÖSEMEN ve Haspi KÖSEMEN ortaklığında Kocaeli’nin Şirintepe Mahallesinde firmamızın ilk temelleri atıldı. 1982 yılında Şirintepe de başlayan bu yolculuk, 1991 yılında İzmit deki 1500 m² kapalı tesiste, 2017 yılında ise son teknolojiye sahip 3500 m² kapalı 5000 m² açık tesisimizde üretimlerine devam etmektedir.
Firmamız, müşteri memnuniyetinin, üretimin her aşamasında minimum maliyet maksimum kaliteden geçtiğini bilerek KALİTE KAZANIR sloganı ile yolunda ilerlemektedir. KÖSEMEN MAKİNA 35 yılı aşkın süreçte edindiği bilgileri, müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek adına AR-GE’ ye, kaliteye ve çalışanlarına veren bir firmadır. Firmamızda tam izlenebilir üretim ve ISO 9001 standartlarına uygun üretim yapılmaktadır. 2016 yılında firmamızın ISO 9001 2015 kalite standartlarına uygunluğu tescillenmiştir. Tüm üretim izlenebilirliği firmamızda 2017 yılından beri ERP ve MRP yazılımı ile sağlanmaktadır.
Vizyonumuzdan aldığımız ilham ile bugün için en iyisi yarın için daha iyisini düşünerek sürekli müşteri deneyimini farklılaştırmak ve eşsiz bir hale getirmek için çalışıyoruz. Bu amaç ile müşterilerimizden gelen tüm fikirleri değerlendiriyor, tasarlıyor ve hayata geçiriyoruz.

Tanıtım Filmi
KÜLTÜRÜMÜZMisyonumuz

Hiçbir ayrım gözetmeksizin, büyük küçük çalıştığı bütün firmalara aynı kaliteli ürün ve hizmeti sunmak.
Gerçekleştirdiğimiz yatırım, üretim, istihdam ve kalite anlayışımız ile global düzeyde örnek bir şirket olmak.

Vizyonumuz

Lastik endüstrisinde, daima tercih edilen firma olmak.
Hizmet ve ürün kalitesiyle lastik endüstrisinin birinci tercihi olarak sürekliliği sağlamak.
Ülkemizde eğitime, sağlığa, çevreye ve tarihi değerlerimize sahip çıkarak daha bilinçli bir toplum oluşmasına katkıda bulunmak.

DEĞERLERİMİZYenilikçi ve yaratıcıyız

Meraklı, katılımcı ve paylaşımcıyız. Zamanın gereklerini takip eder, yeni fikir ve girişimlere destek veririz. Düşünmeye vakit ayırırız.
Fırsat yaratmaktan ve problem çözmekten zevk alırız. Alışkanlıklarımızı sürekli sorgular, varsaymaktan kaçınırız.
Hata yapmaktan korkmaz, hatalardan öğreniriz. Fark yaratmak için yılmadan çalışırız.

Sürekli gelişimi destekleriz

Öğrenen ve gelişen bir iş kültürüyle çalışırız. Sürekli gelişen, yüksek performansla görünür katkı yaratan çalışanlarımızı ayrıştırır ve ödüllendiririz.
Gelişim için geri bildirim verir ve eleştirileri açık yüreklilikle karşılarız.

Katılım

İlgili tüm paydaşlarımızın katılımını sağlayacak ortamları yaratır, teşvik eder, farklı fikirlere değer verir, çoklu iş birlikleri ile en yüksek faydayı sağlarız.

Samimiyet

Tüm iş ortaklarımız ile olan ilişkilerimizin merkezine sevgi, saygı ve güveni koyar, olduğumuz gibi görünür, göründüğümüz gibi oluruz.